Noc s Andersenem +VIDEO

Už posedmé jsme se letos sešli v naší škole na oblíbené akci a večerním čtení s přespáním. Jako vždy i letos se konala den před celostátní Nocí s Andersenem.

A protože hlavním tématem byli hrdinové Čtyřlístku, jehož březnové číslo nese název Noc v knihovně, věnovali jsme se těmto hrdinům i my.

Takto probíhala akce na prvním stupni:

Po hromadném úprku do školy (ano, čtete správně, děti se do školy valily tak, že málem porazily několik vyučujících), rozdělení do skupin a seznámení s pravidly, obdržely skupiny okopírovaný a upravený komiks Čtyřlístku. Z jednotlivých stránek byly smazány některé texty, chyběly obrázky. Skupinky pak do komiksu informace doplňovaly. Ovšem pokud je nalezly a rozluštily. První obrázek obdržely hned ve škole. Na druhé straně byl jednoduchou šifrou napsán chybějící text z první stránky a návod na nalezení dalšího obrázku. Těch bylo celkem devět. Skupiny se rozeběhly po okolí školy a bylo vidět jen blikající baterky doprovázené ječením a smíchem. Skupinky postupovaly velmi rychle od stanoviště ke stanovišti, luštily, běhaly, svítily, přemýšlely, až se z nich kouřilo. Za necelou hodinu už všichni v jídelně dokončovali poslední šifry a brzy byly první dva týmy hotovy.

Pak následovala pozdní večeře a hlavně – upíři. Oblíbená noční hra, bez které si snad ani tuto akci nikdo nedovede představit.

A v deset hodin dobrou noc, se čtením do spacáku…

Tedy až na devět páťáků a tři dospěláky. Ti se vydali na noční procházku a v 0:18 pokořili rozhlednu na Velkém Lopeníku. To už je ale jiná pohádka.

Teď už opravdu dobrou noc.

Noc s Andersenem probíhala i na 2. stupni ZŠ,krátký videospot z této akce: