Mgr. Pavlína Majerová
Mgr. Pavlína MajerováTel: +420 776 002 011majerkap@seznam.cz
Gabriela Gabrhelová
Gabriela GabrhelováTel: +420 723 380 508Gabrhelova1@seznam.cz


Odpolední družina
od 11:00  do 16:00

Odpoledne s jógou +VIDEO

Nádech, výdech, uvolnit hlavu, prkno, čaturanga, kobra, střecha, nádech, výdech. Těmito slovy provázela žáky druhého stupně lektorka Nikola Machalová.

O tom, že jóga není jen tak nějaké jednoduché protahování, ale že je to celkem náročné silové cvičení a zároveň životní styl, který má prastarý původ, se žáci přesvědčili u zajímavé přednášky. Na vlastní kůži, teda spíš svaly, si vyzkoušeli ukázkovou lekci, v rámci níž se učili umění správného dýchání i světoznámý „pozdrav slunci“.

Po výkonu na žáky čekala zasloužená odměna. Degustace pokrmů zdravé kuchyně. Tady se dověděli, že mlsat se dá i zdravým způsobem. Ochutnali medovník z ovesných vloček, cuketovou buchtu, semínkové kuličky, pikantní cizrnu, cuketový tatarák, mrkvovo-celerovou a cizrnovou pomazánku, placičky z quinoa a různé druhy klíčků. Také porovnávali chuť domácího a kupovaného lísko-oříškového krému. Za dveřmi čekal jeden zdánlivě známý pokrm, který měli se zavázanýma očima identifikovat. Málo komu se to povedlo, ale přece jen, alespoň mák poznali. Místo nudlí s mákem na ně čekal celer s mákem. Mňam, to byla dobrota!

V odpoledních hodinách proběhla lekce pro veřejnost, která byla také zakončena chutným zdravým občerstvením. Všechny recepty, které se na odpoledni s jógou objevily, naleznete v naší e-kuchařce Kouzlo zdravé kuchyně.

Foto: Danka Michalcová