Školy Březová – střední odborná škola, základní škola
a mateřská škola, Březová, okres Uherské Hradiště

Z Základní škola

Dvacet let provozujeme "internetovou školu" a máme další plány

V "online světě" se v naší škole pohybujeme více než dvacet let. Začátky byly skromné, prvním projektem byl "kurz pro získání základního vzdělávání" v dálkové formě, a pro tento kurz jsme našli vhodný systém řízení výuky - moodle, což je modulární objektově orientované dynamické prostředí pro výuku.

Od ledna 2005 bylo školským zákonem umožněno individuální vzdělávání na 1. stupni základní školy (rodiči spíše nazývané domácí vzdělávání), a moodle byl ideální pro vytvoření březovské "internetové školy", což je virtuální škola, rozdělená na virtuální ročníky (1. až 9. ročník), jednotlivé ročníky jsou naplněny vyučovacími předměty podle učebního plánu příslušného ročníku, které mají stejnou strukturu – jsou rozděleny na deset měsíců školního roku.

Od února 2009 březovská základka  poskytuje individuální vzdělávání na 2. stupni základní školy.

Od září 2014 poskytuje březovská základka online výuku (od 4. do 9. ročníku) pro individuálně vzdělávané žíky, i když školský zákon to neukládá. Je to nadstandard školy pro individuálně vzdělávané žáky.

Od září 2017 byla tato "internetová škola" rozšířena i na březovskou střední odbornou školu - lyceum.

Dále už roky ke komunikaci používáme dvě vnitřní sociální sítě - eŽákovku (od srpna 2014) a eŠkolu (od ledna 2016) - které vytvářejí naši ajťáci.

Ke komunikaci se žáky a jejich rodiči používáme eŽákovku; také pro IV žáky a jejich rodiče. Ke každému žákovi jsou vygenerovány tři profily: jeden pro žáka a dva pro rodiče. Profil žáka a rodiče se skoro neliší. Každý by ovšem měl používat svůj profil, aby nedošlo k omylům.

Systém nazvaný eŠkola – školní vnitřní sociální síť - slouží ke komunikaci mezi zaměstnanci školy.

Vzhledem k tomu, že o naše školy je velký zájem, požádali jsme MŠMT o navýšení kapacity žáků. Stále čekáme na rozhodnutí.

 

Uložit nastavení
Předvolby uživatele cookies
Používáme soubory cookie, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našich webových stránek. Pokud používání souborů cookie odmítnete, nemusí tyto webové stránky fungovat podle očekávání.
Přijmout vše
Odmítnout vše
Marketing
Soubor technik, které mají za předmět obchodní strategii a zejména průzkum trhu.
Quantcast
OK
Odmítnout