Školy Březová – střední odborná škola, základní škola
a mateřská škola, Březová, okres Uherské Hradiště

Z Základní škola

Exkurze na SOŠ Leteckou Kunovice

17. 5. 2022 vyrazili naši žáci do Kunovic na zdejší střední školu Leteckou. Celkem se exkurze zúčastnilo třicet našich žáků, deset osmáků a dvacet sedmáků.

Celá akce byla koncipována jako motivační exkurze s cílem přilákat na zdejší střední školu případně učiliště nové budoucí studenty. Vše bylo perfektně zorganizováno a naše žáky zde čekal bohatý program. Postupně si všichni vyzkoušeli práci v dílnách, létání na leteckém simulátoru, navštívili hangár s cvičnými letadly, na kterých zrovna pracovali studenti a také si vyzkoušeli montáž a demontáž letecké brzdy. Zde musím speciálně pochválit Natálii Hanákovou a Marka Juráska, kteří se ukázali jako nejzdatnější mechanici. Čas mezi jednotlivými částmi exkurze jsme mohli trávit v „odpočívací místnosti“. Zde jsme dle libosti mohli hrát ping-pong a stolní fotbálek nebo vyzkoušet boxovací pytel. Někteří kluci si také o pauze zaposilovali. Pomyslnou třešničkou na dortu byla návštěva výrobní haly a vlastně celého výrobního procesu letadel firmy Aircraft Industries, a. s., která je také zřizovatelem SOŠ.

Exkurze to byla velice inspirativní, což dokládá také fotogalerie.

(foto Vojtěch Král)

Uložit nastavení
Předvolby uživatele cookies
Používáme soubory cookie, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našich webových stránek. Pokud používání souborů cookie odmítnete, nemusí tyto webové stránky fungovat podle očekávání.
Přijmout vše
Odmítnout vše
Marketing
Soubor technik, které mají za předmět obchodní strategii a zejména průzkum trhu.
Quantcast
OK
Odmítnout