Z Základní škola

Deváťáci zakončili přípravu na přijímací zkoušky (+ VIDEO)

Po měsíci vskutku velmi intenzivní přípravy na přijímací zkoušky (denně 2 hodiny matematiky a 2 hodiny českého jazyka) dnes naši deváťáci s úsměvem na rtech opouštěli školní lavice. 

Začátkem května měli před sebou dlouhou cestu, ale nevzdali to. Téměř všichni žáci, kteří budou skládat jednotnou přijímací zkoušku, vydrželi náročné tempo až do konce a svědomitě docházeli každý den do školy, opakovali, procvičovali, zkoušeli cvičné testy a samozřejmě byli rádi, že jsou po dlouhé době spolu. 

Bylo zjevné, že se žákům stýská po ostatních předmětech, přesto pilně plnili množství matematických úloh a překonávali záludnosti českého jazyka. Za odměnu měli na poslední "předpřijímačkový" den slíbenou chvilku oblíbené hudební výchovy, která byla čistě v jejich režii. Můžete se pozastavit nad výběrem písní vzhledem k aktuálnímu ročnímu období, na druhou stranu se žáci asi na pondělí těší, když zpívali: "...hezčí den v roce neznám..." (z písně Vánoce na míru). Podle další písně se skutečně nemůžou dočkat: "...už zbývá málo, málo dní..." (z písně Vánoční). 

Dobrá nálada je neopustila možná i proto, že v posledním zkušebním didaktickém testu z českého jazyka padaly rekordy v dosažených bodech. Kéž by jim to tak vyšlo i v pondělí!

Předešlý měsíc byl velkou výzvou pro žáky i jejich učitele, ale myslím si, že dopadl dobře. Nezbývá než všem deváťákům popřát, ať se jim u přijímacích zkoušek na střední školy daří a dostanou se tam, kam si nejvíc přejí.