Z Základní škola

Stupňování na dálku

Na situaci, která poznamenala toto pololetí, jsme jako učitelé naší školy byli připraveni. Propracovaný model individuálního vzdělávání žáků, který využívá on-line i off-line výuku nabízí škola už několik let. Přechod na dálkovou formu měl tak i u prezenčně vzdělávaných žáků velmi hladký průběh.

A tohle už jsou naši šesťáci a ukázka toho, jak se poprali s novou anglickou gramatikou – stupňování přídavných jmen. Všichni si zvykáme, všichni se učíme. Také hodnocení žáků na dálku je nyní odlišné od hodnocení žáků v běžné výuce. Je toho mnoho, co nemůžeme vidět. Jaký přístup k internetu má žák nebo kolik počítačů je v rodině. Jakou má podporu doma, zda mu někdo pomůže s nastavením režimu, nebo když si neví rady s vypracováním úkolu. Kolik toho musí doma udělat mimo výuku, například hlídání mladšího sourozence atd.

Radost z toho, že nemusí do školy, dětem vydržela zhruba dva týdny. Teď už se do školy mnozí těší. A ačkoliv se setkáváme v rámci online hodin prostřednictvím MS Teams, po škole, která jim není jen učením, se dětem už stýská.

Dnes vás tak na fotografiích zdraví alespoň ti, kterým se stýská ze všech nejvíce! :)