Z Základní škola

Předvánoční sudoku ve školní družině

Původně kvůli sluníčku odložená, následně kvůli dešti uspořádaná, a to v inzerovaném čase: ve čtvrtek po obědě. Pouhá zábava?

Ano, opět se konalo dostaveníčko s papírem a tužkou a hrou pro solitéry. Svým způsobem tak trochu soutěž, a to nejen v logice, ale hlavně ve výdrži.

Jen si to představte: po hodinách dopoledního vyučování a po sytém a chutném obědě ve školní jídelně (ďábelské nudličky s rýží!). Útlum? Ne, nikoliv. Někteří soutěžící mile překvapili svou soustředěností a snahou dosáhnout co nejlepšího výsledku. Nejprve směs z 1. a 2. třídy (ještě v družině) a poté skupina odrostlejších prvostupňáků (ve třetí třídě) vpisovala do připravených tabulek co nejvíce číslic 1, 2, 3 a 4. Ne lecjak, ale podle pravidel. Varianta hry, se kterou se utkali, byla ta nejjednodušší, ale zdaleka nikoli jednoduchá. Ne všem se sice podařilo vyluštit všechno a vždy a všude se „strefit“. Ale všichni se (aspoň chviličku) snažili.

V obrázkové galerii uvidíte, nad čím a jak si naši malí školáci lámali hlavu. Sudoku je nejen zábava. Rozhodně stojí za vyzkoušení. Vždyť takový trénink mozku – to se přece může někdy (později v životě) hodit.