Z Základní škola

Školní akademie 2019

Poslední školní den, poslední zazvonění, poslední zazlobení a poslední školní akce roku 2018/2019. Letošní školní akademii doprovodilo pěkné letní počasí a program se nesl, jako vždy, v duchu tance, hudby a divadla.

Vždy, když sleduji všechna ta originální vystoupení našich školkáčků, předškoláků a školáků, přemýšlím nad tím, kolik práce to všem muselo dát. Nacvičit taková milá, vtipná a často dosti „výpravná“ představení. Navíc s tak různorodými kolektivy. Klobouk dolů před všemi učitelkami a učiteli, kteří se pouští do tohoto nelehkého úkolu a vždy ho bravurně zvládnou. Ale zejména klobouk dolů před všemi těmi dětmi, které hrají s takovou chutí a lehkostí, že mnohdy nevycházím z údivu.

Všichni žáci si užívali svá vystoupení a jejich rodiny, které v hojném počtu přišly a sledovaly jejich vystoupení, byly na ně hrdé. Dílo se podařilo na výbornou. Někteří žáci si evidentně oddychli, že to mají za sebou. Zejména tedy ovšem deváťáci, kteří to mají za sebou definitivně. Jiní by nejraději vystoupili znovu. Občas je tam nervozita, občas je tam malá chybička, ale to vůbec nevadí. Vše dohromady to totiž dává nádhernou mozaiku téměř dvouhodinového celoškolního představení, na jehož konci je tolik úsměvů, veselí a radosti jako při vyhraném finále mistrovství světa v hokeji.

Školní rok 2018/2019 je tedy minulostí a já můžu jen poděkovat všem, kteří nám za ním udělali nádhernou tečku v podobě školní akademie.