Školy Březová – střední odborná škola, základní škola
a mateřská škola, Březová, okres Uherské Hradiště

Jarní termín maturitních zkoušek 2023

V uplynulém týdnu probíhal na naší škole již čtvrtý ročník maturitních zkoušek, tudíž by se mohlo zdát, že vše probíhá podle zavedeného scénáře. Ani tentokrát jsme se však pochopitelně neobešli bez novinek.

Harmonogram zkoušek byl tentokrát naplánován na čtyři dny. Zatímco venku panovalo konečně krásné téměř letní počasí, před maturitní komisí od úterý do pátku zářili jednotliví maturanti. Někteří sice své výkony budou muset do září ještě vylepšit, ale většina studentů a studentek ve „zkoušce dospělosti“ obstála. Maturovalo se opět ze všech tří specializací, které naše škola nabízí: Humanitní, Technické a Přírodovědné.

Hlavní novinkou letošního ročníku pak byla první pětice úspěšných „maturantů bez studia“. Jednalo se o uchazeče o maturitu, kteří z nejrůznějších důvodů museli svá středoškolská studia v minulosti opustit, ale nyní maturitu potřebují (v zaměstnání, pro další studium apod.). Získat maturitní vysvědčení jim umožňuje postup nahrazující studium, při němž osoba s alespoň základním vzděláním není žákem školy, ale musí prokázat potřebné znalosti ze stanovených předmětů za všechny ročníky. Po složení všech stanovených zkoušek se může uchazeč přihlásit k maturitní zkoušce.

Jak naši studenti, tak „maturanti bez studia“, všichni zanechávají v historii naší školy nesmazatelnou stopu a v průběhu maturit jsme se opět jen těžko bránili dojetí, když jsme gratulovali úspěšným maturantům. Věříme, že i v dalším životě se jim bude dařit a studium na naší škole jistě co nejlépe zúročí.

 

DEN PRVNÍ

DEN DRUHÝ

DEN TŘETÍ

DEN ČTVRTÝ

Uložit nastavení
Předvolby uživatele cookies
Používáme soubory cookie, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našich webových stránek. Pokud používání souborů cookie odmítnete, nemusí tyto webové stránky fungovat podle očekávání.
Přijmout vše
Odmítnout vše
Marketing
Soubor technik, které mají za předmět obchodní strategii a zejména průzkum trhu.
Quantcast
OK
Odmítnout