Z Základní škola

Domácí výuka u prvňáčků

Člověk nikdy neví, co se může přihodit. Kdo by se nadál, že už je to měsíc, co se nevidím se svými prvňáčky, a že budu psát o tom, jak se děti vzdělávají doma s rodiči. Po prvotním šoku jsem si srovnala v hlavě, jakým způsobem budu komunikovat s dětmi a rodiči. Jsem mile překvapená, že rodiče i děti to zvládají super, jsou úžasní. Posílají mi formou fotografií, videozáznamů a audiozáznamů, jak jim to domácí učení jde. A že jim jde, si jsem zcela jistá. 

Posílám vám několik milých konverzací s rodiči a také fotografie domácích činností.


Dobrý den paní učitelko, dnes jsme dělali tuhle sedmikrásku a zítra prý budeme dělat zajíčka s beruškou. Agátka se snaží, úkoly děláme vzorně vždy dopoledne, učíme se básničky, písničky. Čtení je u Agátky vpořádku, matika ji hodně baví, stáhla jsem ji hru na tablet, kde má matematiku. V psaní se snaží, a určitě se i zlepšila. Už není tak nadšená jak na začátku, chybí jí dětská společnost.


Myslím, že zatím zvládáme, tím, že jsem doma, tak se Vanesce můžu věnovat a dopilováváme řeč. Ale není taková zábava jako s vámi, vzkazuje Vaneska :o)


Dobrý den moc děkujeme za audionahrávky. Bylo by dobré, zda by bylo možné, že byste se mohli vidět v rámci Skype, aby se viděly i děti. Vaneska byla ráda, že vás slyší…


Zdravím vás, to je super nápad s tým audiom  Dakujeme… Inak sa vám chcem poďakovať, lebo tým, ako systematicky a pravidelně nam posielate úlohy, velmi nám ulahčujete tuto situaciu...