Z Základní škola

Irské tance

Irský tanec byl v České republice po dlouhou dobu tanečním směrem poměrně neznámým a do širšího povědomí se dostal především zásluhou slavné taneční skupiny Lord of the Dance. V současné době existují v ČR desítky větších či menších tanečních skupin, které se výuce a prezentaci irského tance věnují. Do jedné takové skupiny patří i žákyně naší školy Adéla Mimochodková. Tato mladá talentovaná slečna se irským tancům věnuje už od roku 2012, kdy jí byly 4 roky. Tento druh tance si vybrala, protože se v Irsku narodila a tam ho vyzkoušela také poprvé.  Její vystoupení v doprovodu žákyň 6. a 7. ročníku jsme měli možnost vidět na jedné z reprezentativních akcí školy – X. školním plese a byla to opravdu krásná podívaná.

Adélka tancuje pod záštitou britské taneční školy McGahan Lees Academy, trénuje v Praze a pravidelně se účastní mezinárodních soutěží v irských tancích, tzv. Feis (fešů) v Praze, VídniBratislavě a nyní nově v Gdyni a Antverpách. Postupně se protancovala na třetí ze čtyř úrovní, ze které se pak dále může kvalifikovat na mistrovství Evropy.

Díky individuálnímu přístupu, který jí škola poskytuje, má tak Adélka možnost naplno se věnovat své vášni, a zároveň i školním povinnostem. Školy na konci světa jsou vstřícné vzdělávacím potřebám nastupujících generací. Svým přístupem a důrazem na efektivní využívání informačních technologií dokazujeme, že vzdělávání nemusí být pro žáky jen povinností, ale také naplňující radostí. 

IMG 0854IMG 0855