Z Základní škola

Lyžařský kurz Stupava

K zimě patří lyžování a ke školním létům lyžařský výcvik. Přes počáteční obavy z povětrnostních a sněhových podmínek, které během celé letošní lyžařské sezóny měly panovat, se děti z naší školy vypravily v úterý ráno, dne 18. února 2020, na lyžařský kurz na Stupavu do srdce Chřibů, v Buchlovských horách. Počet přihlášených účastníků se nakonec ustálil na počtu 31 a čtyř pedagogů. 

Základní smysl kurzu – pořádně si zalyžovat – jsme dříve nebo později splnili všichni. Žáci byli rozděleni do 4 skupin – lyžaři začátečníci (Mgr. Gureňová), snowboardisti začátečníci a pokročilí (Mgr. Davidová), středně pokročilí lyžaři (Mgr. Smetana) a skupiny pokročilých lyžařů (Mgr. Mačák).

Začátečníci se učili na svahu, který nebyl nijak prostorný a při držení na dětském lanu si celkem i zaposilovali. O pády a kotrmelce nebyla nouze. Už první den dopoledne to však téměř všichni zvládli a druhý den už se mohli vypravit na hlavní svah. Na něm sice ze začátku měli trochu respekt, ale už dopoledne někteří z nich sjeli kopec bez pádu a odpoledne už svištěli dolů jako o život.

Středně pokročilí a pokročilí zdokonalili své předcházející dovednosti. K dispozici měli žáci velkou sjezdovku, která nabízela velice dobré podmínky pro výcvik. Během celého lyžařského kurzu byly sněhové i klimatické podmínky velice příznivé. A kurz splnil své cíle.