Z Základní škola

Vánoční florbalové hry (+VIDEO)

Letošní florbalové hry proběhly 19. prosince. Jako každý rok sestávaly ze dvou částí. Dovednostní soutěže pro mladší žáky a florbalový turnaj pro mix týmy z celé školy. Turnaj proběhl jako obvykle. Jeden tým byl nejlepší a vyhrál, některé zápasy byly vyrovnané s těsným výsledkem, jiné měly zase jasného vítěze. To je na každém turnaji. Já bych ovšem chtěl zmínit jednu věc, která byla pro letošní turnaj typická. Obrovská bojovnost a nasazení všech týmů. To bylo něco, co jsem minulé roky v takové míře a v takovém rozsahu neviděl. Všichni jeli opravdu „na krev“ a bojovali jako lvi. Některé zápasy byly opravdu hodně ostré, nikdo nedal nikomu nic zadarmo. Samozřejmě, že vše proběhlo v rámci fair play hry a pravidel. Bylo to opravdu hodně kvalitní sportovní dopoledne.

A jak to tedy celé proběhlo, si můžete přečíst ve sportovní reportáži.

Před turnajem byl pasován odbornou veřejností do role největšího favorita tým Baterek. Tento tým pojal celou akci opravdu profesionálně. Dokonce si domluvil speciální trénink v hale ještě před turnajem. Vzhledem k pravidlům byl tento tým nakonec donucen rozdělit se na týmy dva. Vznikly tak Baterky nabité a Baterky vybité. Oba týmy se nakonec střetly v pikantním semifinále a po tuhém boji šly do finále Baterky nabité. Asi měly více energie. V něm se střetly s nenápadným, zato skvěle organizovaným týmem Faze Clan. Tento tým, o kterém se toho moc nevědělo, procházel turnajem famózním způsobem. Doslova drtil jednoho soupeře za druhým. Pořádně se zapotil snad až v semifinále, které ale nakonec gólem v poslední vteřině rozhodnul a mohl tak směle vyzvat favorizované Baterky nabité. A ač to bylo pro mnohé překvapením, Faze Clan nedal ve finále Baterkám šanci a jednoznačně finále ovládl. Ne náhodou nejlepší střelec celého turnaje, Ondra Horňák s deseti vstřelenými brankami, byl členem tohoto týmu. Letos prostě Faze Clan neměl konkurenci. Nátlaková, kombinační, rychlá a útočná hra musela všechny diváky bavit a titul si tento tým určitě zasloužil. To musel uznat každý, kdo je viděl hrát. Každý turnaj má i svá překvapení a tím letošním byl tým Trhanů. Tyto tři mladé kopretinky doplněné o dva zkušené borce působili se svými potrhanými dresy bez sponzorů na turnaji jako zjevení. Vědomi si toho, že florbal se nehraje na krásu ale na góly, založili Trhani svou pragmatickou hru na kvalitním brankáři, pevné obraně, bojovnosti a obětavosti. A tímto způsobem i s trochou sportovního štěstíčka dokázali vyfouknout všem favoritům bronzové medaile, což pro ně byl určitě životní úspěch. Fotbal má Brazílii, hokej má Kanadu a tento florbalový turnaj měl mít Baterky. I přes to, že oba týmy Baterek postoupily do semifinále, v bojích o medaile oba selhaly. To pro týmy takových kvalit musí být zajisté velkým rozčarováním. Ale je to jen sport a já bych chtěl speciálně tým Baterek vyzdvihnout, protože svým přístupem celý turnaj hodně posouvají vpřed.

Závěrem bych chtěl ještě také poděkovat všem žákům, kteří hráli v nějakém týmu a také všem žákům, kteří fandili, zejména pak osmé třídě. Její bouřlivé povzbuzování a různá chorea jsou absolutní světovou fanouškovskou špičkou. I díky nim se tato školní akce pomalu stává kultovní záležitostí.

Foto: Danka Michalcová

Foto: Jirka Miškar