Z Základní škola

pIšQworky ...

Na naši školu přišla pozvánka do žákovské soutěže, o níž se na internetových stránkách (www.pisqworky.cz) dočtete, že

  • zlepšuje logické a analytické myšlení
  • podporuje zdravou soutěživost a fair-play
  • rozvíjí práci v týmu
  • buduje nová přátelství mezi spolužáky i se studenty z jiných škol
  • vytváří skvělé zážitky a odměňují studenty zajímavými cenami

No, kdo by váhal?

Podmínkou účasti ve vyšších kolech je uspořádání školního turnaje. S chutí tedy do něj. Jako „pokusní králíci“ byli vybráni naši nejlepší – deváťáci. A vůbec se tomu nebránili.

Seznámení se s pravidly hry (a soutěže) zabralo sice část hodiny fyziky, ale rozhodně to nebyl ztracený čas. Vyslechli jsme si prezentaci o hře, která má mnoho názvů: od japonského „gomoku“ přes naše „piškvorky“ až po obchodní název „pIšQworky“ (uhodnete, proč ta dvě písmena v názvu jsou velká?).

Soutěží pětičlenná družstva škol, a protože zájemců bylo víc než dost, Dominik se coby „ředitel turnaje“ pustil rovnou do díla. Vzorně narýsoval přehlednou tabulku, zapsal do ní přihlášené a … věřte nebo ne (coby úterní dohled/dozor mohu potvrdit): v úterý dne 15. října byly o přestávkách v deváté třídě nahrazeny v mnoha případech tolik oblíbené a skoro nepostradatelné mobily tužkami a čtverečkovaným papírem.

Jen tak dál!

Času na trénink je dost, doufejme, že začátkem listopadu na oblastním kole v Uherském Hradišti dá náš školní tým o sobě vědět.