Z Základní škola

Cyklistický výlet druháků na Lopeník (+VIDEO)

Věrni své tradici vyrazili druháci ve středu na cyklistický výlet. Tentokráte směr Lopeník chata Monte Lope. Počasí nám přálo, dopoledne nebylo žádné dusné vedro jako v předchozích dnech. Po náležitém poučení jsme vyjeli na hlavní silnici. Už po dvě stě metrech se ovšem Kristiánovi zamotaly tkaničky z bot do pedálu a on se krásným obloučkem poroučel ze svahu nad fotbalovým hřištěm. Naštěstí se po oprášení mohl bez jakýchkoliv následků vydat na další cestu. A tak se had druháků šinul dál do mírného kopce. S jednou přestávkou jsme po hodině dojeli k chatě. Přestávka se ovšem málem stala konečnou pro Natálku, která se učila přehazovat řetěz a při zkoušení zajela rovnou do příkopu, kde pokosila mátu i kopřivy.

Teď nás čekaly rychlostní závody na trati 50 metrů, které byly velmi, velmi vyrovnané. A už tedy opravdu nastal čas na zmrzlinové občerstvení. Ve většině dětí zmizely i dva ledňáčky rychlostí blesku. Zklamaná byla jen Terezka, protože jsme ji nedovolili koupit zmrzku domů pro babičku a sestru.

Čas se pomalu nachyloval, Jožka proto nafasoval kameru na přilbu a vyrazili jsme k domovu. Dolů kopce nám to krásně frčelo, některým se ani nechtělo zastavovat na další soutěž – nejpomalejší jízda na 30 metrů. Užili jsme si legrace s pomalu se klátícími koly a už bez zastávky a karambolů dojeli až ke škole.

Druháci, musím vás pochválit. Měl jsem z cesty trošku obavy, zvládli jste to ale luxusně. Máte jedničku s hvězdičkou :-D