Z Základní škola

Turisticko-poznávací výlet do Jeseníků

Konečně se čas naplnil a my jsme vyrazili za zážitky směr Kouty nad Desnou. Ve vlaku panovala skvělá nálada, kterou chlapci doplnili hrou na ukulele a zpěvem.

Nejdříve jsme zamířili na exkurzi do přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně v chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Zhlédli jsme krátký film a přesunuli se do podzemí elektrárny. Odsud nás autobus zavezl k dolní nádrži a pokračovala prohlídka horní nádrže, která se nachází ve výšce 1353 m n. m. Docela foukalo, proto jsme se zahřáli poklusem kolem nádrže. Ovšem díky zážitku chlad nikdo nepociťoval. PVE Dlouhé stráně je od roku 2005 zařazená mezi sedm největších divů České republiky.

K večeru jsme se ubytovali v horské chatě Sokolka v Koutech nad Desnou. Druhý den byla na programu rozhledna Bukovka, zámek a ruční papírna ve Velkých Losinách. Po delším odpočinku v zámeckých zahradách jsme odjeli vlakem do Koutů a vydali se na rozhlednu na Medvědí hoře, která je součástí lyžařského areálu Kouty. Během výšlapu jsme se u výstupní stanice lanovky rozdělili na dvě skupiny. Skupina s názvem Sedm statečných (Tadeáš, Petr, Michael, Jirka, Ondra, Honza a paní učitelka Hanka) pokračovala na rozhlednu a druhá se vrátila do penzionu.

Nebyl by to výlet na jedničku, kdyby chyběla stezka odvahy. S kapkami deště jsme ulehli ke spánku a ráno se vydali zpět do svých domovů.

Foto: Hanka Gureňová a Marie Ševčíková