Z Základní škola

Jak jsme pekli nepečený dort

Když jsem třeťákům navrhla, že bychom mohli společně něco dobrého upéct, vytvořit či uvařit, s jásotem všichni souhlasili. Každý přinesl nějakou tu surovinu, která byla na seznamu ingrediencí, a mohli jsme se směle pustit do díla.

Pokud by se snad někomu v hlavě promítla scéna z toho, jak pejsek s kočičkou vařili dort, mohu vás uklidnit. Naši třeťáci jsou totiž velcí kuchaři (alespoň se tím téměř všichni chlubili). Co je jisté, že teď už je to skutečně potvrzeno a ověřeno.

Po dlouhém bádání jsme nakonec zvolili nepečenou formu dezertu. Nejdříve bylo potřeba nastudovat recept, přichystat suroviny, rozdělit práci a hurááá, jdeme na to! Ve třídě se šlehalo, míchalo, dochucovalo (samozřejmě „na tajňačku“ chutnalo), roztíralo a natíralo, skládalo a spojovalo, až bylo hotovo. Alespoň prozatím, protože náš výtvor musel tuhnout v lednici do druhého dne.

Recept to byl víceméně vymyšlený, inspirovaný několika jinými nepečenými dezerty, a tak nutno přiznat, že na konzistenci je třeba příště více zapracovat. Zato chuť byla na jedničku s hvězdičkou.

Není tedy divu, že se nakonec i přidávalo. Dokonce jsem nabyla dojmu, že některé talířky tak čisté nebyly, ani když se kupovaly.

Asi tak nějak dopadl náš BEBE DORT.