Slavnostní otevření Broukoviště

Dne 23. června jsme slavnostně otevřeli Broukoviště Březoviště.

Na projektu pracovala Extra třída osmáků půl roku. Osmáci udělali opravdu moc práce, nejen že si museli splnit spoustu úkolů a zaujmout svým nápadem, aby získali grant z nadačního fondu Tesco, ale také následně vše vybudovat. Žáci vytvořili samotné broukoviště, interaktivní dřevěnou zvonkohru, vztyčili totem s vlastními řezbami, naočkovali hlívu ústřičnou a vytvořili online atlas živočichů.

Na slavnostní otevření připravili bohaté občerstvení. Uvařili mátovo-meduňkový sirup, připravili různé pomazánky s bylinkami, upekli tyčinky, udělali dezert a mascarpone krém s jahodami. Pro návštěvníky vymysleli a připravili tematický program. Bylo moc milé, že slavnost svou účastí podpořili jak místní obyvatelé, tak i lidé z blízkého okolí.

Projekt má velký význam nejen pro ochranu přírodního bohatství, ale hlavně pro samotné žáky. Osmáci se během práce na projektu naučili lépe spolupracovat, komunikovat, domlouvat se a plánovat. Svůj projekt dokázali zdárně dotáhnout do konce, za což jsme na ně právem pyšní.

Velké díky patří panu řediteli za podporu, panu starostovi, zaměstnancům obce, panu školníkovi, Janě Buryanové, učitelům, všem ochotným lidem a rodičům, kteří se zapojili a pomohli nám. Za upomínkové předměty děkujeme firmě Jumplee ecodesing, fotografům za krásné fotografie na web.

Na závěr bychom chtěli poděkovat nadačnímu fondu Tesco, společnosti Eduin a za finanční dary rodičům individuálně vzdělávaných žáků.

http://broukoviste.zsbrezova.eu

Foto: Danka Michalcová

Foto: Jiří Miškar