Terezka a Housle

Ahoj! Jmenuji se Terezka Kokešová, narodila jsem se 26. září v roce 2005 a jsem nadšenou houslistkou ze Šlapanic u Brna.

Hrát na housle bylo mým snem už od čtyř let, kdy jsem začala rodiče přemlouvat, aby mi jedny koupili. Nevzdala jsem se a ve svých pěti letech jsem se dočkala a začala chodit na ZUŠ Jaroslava Kvapila v Brně, kde se učím hrát na housličky dodnes. Mimo to ještě v poslední době docházím na hodiny pana profesora Františka Novotného na JAMU.

Žačkou 3. třídy školy ZŠ Březová jsem se stala v září 2014 a moc mi to pomohlo, protože jsem předtím byla moc unavená, když jsem musela chodit přes půlku města do školy, pak do mé ZUŠ a doma ještě dělat domácí úkoly a cvičit na housle, na které cvičím každý den nejméně 2 hodiny. Na moje koníčky a zábavu už jsem vůbec čas neměla a bylo to těžké pro mě i pro maminku. Nyní mám na cvičení na svůj zamilovaný hudební nástroj dostatek klidu a je pro nás díky individuální výuce jednodušší skloubit všechny povinnosti dohromady.

Abyste viděli, že mé úsilí má nějaký smysl, ráda bych se vám svěřila s některými svými úspěchy v průběhu uplynulých let.

V 5-ti letech:

 • 1. místo – Řícmanický talent
 • 2. místo – Krajské kolo národní soutěže ve hře na housle (nejmladší účastník soutěže)

V 6-ti letech:

 • 1. místo – Ústřední kolo Národní soutěže (primáška) + cena poroty za spontánní muzikální výkon
 • 1. místo a cena poroty v houslové soutěži Újezdská notička
 • 2. místo Mezinárodní houslová soutěž Josefa Muziky, Nová Paka

V 7-mi letech:

 • 1. místo Mezinárodní houslová soutěž PhDr. J. Micky, pod záštitou Václava Hudečka
 • 1. místo a Absolutní vítěz houslové soutěže Újezdská notička

V 8-mi letech:

 • 1. místo Ústřední kolo národní houslové soutěže I. kat.
 • výstup jako sólistka v rámci festivalu „Mozartovy děti“ v doprovodu Filharmonie Brno

V 9-ti letech:

 • Cena poroty za mimořádný muzikální výkon (primáška hudeckého souboru)
 • 1. místo v I. kategorii na prestižní mezinárodní soutěži „Kocianova houslová soutěž“ v Ústí nad Orlicí
 • Cena poroty za nejlepší interpretaci skladby J. Kociana na „Kocianově houslové soutěži“ v Ústí nad Orlicí  

 

usti2015 02  usti2015

 

Krom hry na housličky moc ráda a hodně čtu a mimo pohádky a dobrodružné příběhy si i ráda pročítám encyklopedie o zvířátkách nebo skladatelích. Také sportuji – běhám, plavu, jezdím na kole. Bohužel, nemohu vyzkoušet všechno, co bych ráda, protože některé sporty jsou pro mě příliš nebezpečné a já musím být opatrná, jelikož bych potom nemohla hrát. Miluji koně! Mám je na tapetách, na obrázcích, plyšových mám plnou postel, a když je příležitost, ráda na některých živých i jezdím. Škoda, že nemohu mít vlastního.

Mám krásnou velkou rodinu. Tři starší bratry a jednu starší sestřičku. Všichni už mají partnery, a když se sejdeme na sváteční oběd, musíme vytahovat náhradní židle, abychom se ke stolu všichni vešli. Společnost nám doma dělají i dva pejsci, fenečky Ginny a Jessie. Mám je všechny moc ráda. 

 

TK3 S panem Hudeckem v Praze 2013  TK4 Mozartovy deti 2014  TK5 Kamarad z Narnie 2014

S panem Hudečkem v Praze                                            Mozartovy děti                                                               Kamarád z Narnie