M Mateřská škola

Jaro ve školce

S  příchodem jara jsme si ukázali první jarní kytičky a rozdíl mezi sněženkou a bledulí. Potom se děti pustily do výroby sněženky a nakonec ze sněženek vytvořily celou louku. Aby kytičky mohly růst, potřebují vodu a slunce, proto jsme našim sněženkám posvítili sluníčkem, vyrobeným z dětských ručiček.

K motivačnímu příběhu „Čermáčkové,“ děti nakreslily hnízdo s ptáčkem čermáčkem, kterému říkáme také kominíček nebo rehek.

Další na řadu přišlo poznávání různých semínek. Děti ochutnaly sušenky vyrobené ze sezamu, slunečnicových a dýňových semínek a také ochutnaly semínka samotná. Ta jsme následně využili a při písničce „Jedno zrnko popela“ si zahráli na Popelky a Popeláky.

Dále se děti spojily ve stonožku a pohybovaly se po zadečku jen pomocí nohou. Se stonožkou počítaly a také ji nakreslily pomocí korkových zátek a fixů.

K jaru však také patří vynášení Morany a Velikonoce. Další tvorbou proto byla váza s kočičkami a modelování marcipánových mrkviček. Tato témata jsme pojali jako soutěžní disciplíny dvou družstev, aby se děti učily vzájemně spolupracovat a pomáhat si.