Z Základní škola

Ježíškova vnoučata podruhé (+VIDEO)

JEŽÍŠKOVA VNOUČATA jsou lidé, kteří se snaží udělat hezké Vánoce opuštěným seniorům. Těm, kteří už nikoho nemají, nebo je jejich příbuzní jednoduše vytěsnili ze života.

Všichni jsme byli dětmi a znovu budeme. Pozornost si zaslouží i ti, kteří se jimi stávají podruhé. Jsou bezbranní, touží po pozornosti, pohlazení, vlídném slovu a stejně tak i po malém dárku pod stromečkem, po zájmu.

Některé seniory si rodina bere na svátky domů. Někteří však v zařízení zůstávají, nikoho nemají, nebo si je rodina vzít nemůže. 

Chceme jim rozzářit oči, radost, kterou v ten den někomu pod vánočním stromkem uděláte, totiž budete prožívat i Vy sami.

Buďme my jejich JEŽÍŠKOVA VNOUČATA... Děkujeme!

I naše děti ze školy se chopily, již podruhé, této výzvy a staly takovými vnoučaty. Vyrobili několik krásných přáníček a vonné sáčky naplněné levandulí. Tyto dárečky byly věnovány klientům Domova pro seniory v Malešicích v Praze.

Můžeš-li pomoci, pak pomoz. (Ježíšek to totiž sám nezvládne.) Pokud by kdokoliv jiný chtěl pomoci, rozveselit např. hrou na nějaký hudební nástroj, zpěvem nebo si jen přijít s těmito lidmi jen popovídat a potěšit je svým zájmem, kontaktujte Mgr. Veroniku Garčarovou.