Z Základní škola

Do Prahy na Kosa

Turnaj mládeže „Strašnický kos“ má dlouholetou tradici. Letos se ho na pozvání předsedy České federace dámy poprvé účastnili i reprezentanti škol Březová. Naše ambice nebyly nijak vysoké či přehnané. Vždyť kroužek dámy funguje od října. Byli jsme tedy začátečníky a více než body jsme jeli do Prahy sbírat zkušenosti.

Ale vlastně – dopadlo to dobře: bodů nasbírali naši žáci více než symbolické množství a kromě sladkůstek vyhráli i dvě autíčka. Kdo nás reprezentoval? Dvě druhačky a dvě čtvrťačky doplnila dvojice páťáků a také naše IV žačka z prvního ročníku Lycea.

Koho zajímají oficiální výsledky, nechť se podívá na http://www.damweb.cz/2018/strasnicky_kos_2018_vysledky.pdf

Za turnajem jsme se vypravili na předlouhou cestu vlakem, ale nejen za ním. To víte, když už je člověk jednou v Praze, neodolá. A tak si naši žáci užili i procházku kolem Orloje, Klementina, přes Karlův most a Malou Stranu i po Hradě. Projeli se metrem, jezdicími schody i tramvají. Ochutnali zcela nezdravá jídla z pizzerie i nadnárodního KFC. V obchodě si koupili špiónskou sestavu i sliz v krabičce. Ovšem: taky si užili na dětském hřišti a večer při hraní stínového divadla v Domě dětí, v němž jsme byli vskutku královsky ubytováni. O výrobě popcornu v mikrovlnce v tamější kuchyňce ovšem teď pomlčíme. Však nic nebude zapomenuto: děvčata si psala o tom všem cestovní deníky. Zlatým hřebem pak byla kromě sobotní večerní procházky návštěva Planetária, kde jsme byli na výstavě i na projekci. A mimochodem – věřte nebo ne – odvážlivci se tam projeli po Marsu i po Měsíci …

Že to dobře dopadlo, patří poděkování. Všem. Vedení školy za vstřícnost, rodičům žáků-cestovatelů za důvěru (a odvahu!), žákům samotným pak za reprezentaci.

Fotografie z náročné akce si prohlédněte v galerii, video z návštěvy Planetária pořídila a vyrobila Liudmyla B.