Z Základní škola

Kroužek dámy zahajuje

Věřte nebo ne, ale víc než dobrou reklamu starodávné hře poskytl náš červnový turnaj. Ukázalo se, že posunování dřevěných „koleček“ a skákání na šachovnici zanechalo mezi žáky naší školy své stopy.

Na první - zatím neoficiální - schůzku 2. října odpoledne přišlo víc zájemců, než se dalo očekávat (a … vzápětí hned po vyučování dorazila ještě skupina čtvrťáků!). Velkoryse nám poskytnutá učebna třetí třídy skoro praskala ve švech a bylo dokonce nutno přinést další hrací soupravy.

Uvidíme, co bude dál. Prvotní zájem patrně mírně pomine, ale určitě se najdou tací, kdo u hry vytrvají. Bylo by to jen dobře. Děti, které rády přemýšlejí a vydrží se soustředit, ve škole potřebujeme. Jako sůl.

V naší úvodní „lekci“ jsme si vysvětlili, oč půjde, jaké cíle bychom rádi dosáhli a ovšem – zopakovali si (pro každý případ) pravidla, podle nichž budeme hrát. Pro ty netrpělivé, co by rádi hned vyhrávali (vždyť o vítězství jde přece také, co si budeme povídat), je k dispozici na i-Moodle naší ZŠ „krátký kurs hry“. I my ho budeme používat jako učebnici.

Na schůzkách se budeme snažit neustále se zlepšovat, přičichnout k základům taktiky a strategie hlavně vzájemnými zápasy a turnaji (jasně, že o ceny), a třeba po čase dosáhnout úrovně, kdy se pustíme bez rozpaků i do měření sil s hráči z Prahy či z Brna.

Naše krédo?

Skromnost, trpělivost, radost.