Z Základní škola

Návštěva vojáků AČR (+VIDEO)

Existuje něco, co dokáže rozptýlit žáky (i učitele) v pátek po obědě, kdy už se každý těší na dva dny volna? Včera jsme se přesvědčili, že ano!

Zrovna v tuto dobu totiž naši školu navštívila trojice vojáků z Bučovic, kteří navíc nepřijeli sami. V obrněném vozidle s kulometem na střeše s sebou přivezli na ukázku také několik zbraní, a co víc, naši žáci si mohli všechny tyto armádní věci vyzkoušet! Na víkend jakoby všichni rázem zapomněli a se zájmem naslouchali výkladu pánů v uniformách, kteří navíc ochotně odpovídali na všechny dotazy zvídavých dětí. Ty si mohly nakonec nejenom potěžkat odstřelovací pušku či lehký kulomet, ale také měly možnost posedět si v moderním armádním vozidle a následně ho porovnat s takovým, kterým se jezdilo za druhé světové války.