Z Základní škola

Ahóóój, tady piráti!

Ve středu se vydali žáci prvního, druhého a třetí ročníku konečně na školní výlet. Všichni jsme se setkali na zastávce Olšovec, přepočítali a nasedli do autobusu, který nás zavezl napříč Zlínským a Jihomoravským krajem. Konečnou zastávkou bylo město Hodonín.

Nejdříve nás cesty zavedly do místní zoo. Ještě před vstupem se k nám připojily dvě IV žačky, z nichž jedna, Amálka, byla místní, a tudíž nám byla výbornou průvodkyní po zoologické zahradě. Ačkoliv by se mohlo zdát, že zoologická zahrada to není příliš velká, zvířat jsme viděli víc než dost. Opět jsme si trochu rozšířili obzory a mohli jsme zahlédnout např. šimpanze, tamaríny, rysa, jaguáří mláďata, tygra, lvy, tukana, ryby i paryby, různé druhy ptáků, zkrátka k vidění toho bylo až až.

Po malém občerstvení naše cesta pokračovala dál na pirátskou plavbu lodí. Zde si vzal žáky do parády největší pirát moravských vod. Jako správný kapitán lodi si nejdříve ustrojil a vyzbrojil posádku. To by tak ještě scházelo, aby pirát neměl knírek a zbraň! Bylo potřeba rozdělit funkce a hurá za pokladem. K takovému pokladu se ale většinou dostanete přes mapu, a proto jsme si museli ujasnit, kudy plout. Párkrát se nám podařilo narazit na domorodce, se kterými si museli piráti také poradit. Poklad se nám podařilo nalézti, řádně rozdělit a jako bonus dostali žáci osvědčení, že se stali piráty – kormidelníky (neboť i tuto činnost si všichni vyzkoušeli).

Co vám budu povídat, výlet to byl více než zdařilý. Na závěr už jen snad tolik: „Školnímu výletu třikrát HURÁ!" – „HURÁ, HURÁ, HURÁ!“.

Foto: Mgr. Jiří Miškar

Foto: Mgr. Tereza Homolová