Z Základní škola

Nácvik evakuace školy při požáru

Den začal jako obvykle, výuka normálně běžela, když v tom se v  průběhu druhé vyučovací hodiny dlouze zazvonil zvonek. Byl vyhlášen požární poplach a započala rychlá evakuace. Počasí nebylo zrovna příznivé, drobně pršelo, což celé akci dodalo nádech syrovosti. Ovšem poplach je poplach a tak všichni žáci a zaměstnanci opustili školu přesně dle evakuačního plánu a shromáždili se před školou. Následovala ukázka zásahu hasičů, které se zúčastnily tři sbory dobrovolných hasičů. SDH Březová, SDH Strání a SDH Nivnice. Zásahu se zúčastnili také policisté ČR. Potom se všichni žáci přemístili do haly.

Zde proběhla ukázka ošetřování zraněných. Ukázku provedli příslušníci 74. LEHKÉHO MOTORIZIVANÉHO PRAPORU BUČOVICE. A jednalo se o vskutku profesionální výkon. Provedli ji totiž vojáci s výcvikem CLS neboli COMBAT LIFE SAVER, tedy vojáci, kteří působí přímo na bojišti v první linii. A dle slov jejich velitele má většina z nich reálné zkušenosti z vojenských misí, např. v Afghánistánu a jinde ve světě. Poté žákům ještě předvedli své zbraně, což vyvolalo nadšení především u chlapců, ale i nejedna dívka si v rukou potěžkala opravdovou pušku.

Na závěr měli připravený program dobrovolní hasiči z Březové. Pro děti měli nachystány hry, soutěže a také odměny. Tímto počinem byla celá akce pěkně zakončena.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli a zejména Robertu Provodovskému za zorganizování.

Foto Jiří Miškar: