Z Základní škola

Ahoj, já jsem Filip

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Filip Chýle, individuálně vzdělávaný žák osmého ročníku, se úspěšně zúčastnil školního kola matematické olympiády a postoupil do okresního kola. V okresním kole se mu velmi dařilo a získal krásné druhé místo ze čtyřiceti řešitelů. Filipovi blahopřejeme a přejeme další takové úspěchy. Filip nám o sobě a svých koníčcích napsal pár slov:


filip fotka3 orez1Ahoj, jsem Filip Chýle, je mi třináct let, bydlím v Ústí nad Labem a tento rok jsem přestoupil do školy v Březové.

Mezi mé koníčky patří klarinet, na který hraji už čtvrtým rokem. Ještě radši ale sportuji. Nejvíce se specializuji na horskou cyklistiku, konkrétně na cross-country olympic, což je sport, ve kterém hodně vyniká Jaroslav Kulhavý, který v něm získal zlato a stříbro na olympijských hrách. Hodně mě na tomto sportu baví i stavění překážek a vůbec stavění XC okruhů. Dále mě baví florbal, běhání, plavání, fotbal a ze zimních sportů mě baví hlavně běžkování. Normálně jsem celkem tichý a neupovídaný, ale když přijde na sport, jsem téměř k nezastavení, takže se přesuneme někam dál :D

Ve škole mě nejvíce baví matematika, v které mě baví hlavně logické úlohy, a zeměpis, který mě bavil už od mala a v první třídě jsem už v klidu zvládal všechny vlajky Evropy a po chvíli jsem uměl i hlavní města. Dále mě baví jazyky a v poslední době i dějepis a čeština. Ostatní předměty mě tolik nebaví, ale najde se v nich také něco zajímavého. Ve fyzice je to počítání příkladů, v chemii mě baví názvosloví a v přírodopisu savci a celkem i biologie člověka.

Jsem rád, že můžu chodit na tuto školu, protože se zde dostatečně naučím a navíc mi zbude dost času i na mé koníčky :D

Filip

 

filip fotka2