Z Základní škola

Výročí letu prvního člověka do vesmíru

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Život kolem nás uhání velikou rychlostí. To, co bylo před nějakou dobou považováno za mimořádnou událost, je často jakoby šmahem zapomenuto. Ve čtvrtek 12. dubna jsme si připomněli jedno takové polozapomenuté výročí.

No, jen si zkuste představit, jaké to je: obléci se do skafandru, připoutat se do sedadla v nevelké kovové kouli a potom se nechat hned po ránu vystřelit do výšky. Pravda, pár set kilometrů není tak až daleko od povrchu Země, ale přesto: jméno muže, který to „risknul“ a svou odvahou povzbudil své následovníky, bychom neměli zapomínat: Jurij Alexejevič Gagarin. Podařil se mu nevídaný kousek: ve své kosmické lodi Vostok obletěl zeměkouli.

K připomenutí jeho činu byla pro žáky druhého stupně připravena soutěž. Dvacet otázek z oblasti znalosti vesmíru a z historie jeho poznávání a „dobývání“ člověkem. Kromě znalostí mohli soutěžící předvést i svůj umělecký um.

Své zástupce v soutěži měla každá třída, nejvíce (sedm) bylo šesťáků. Mezi nimi i absolutní vítězka a držitelka věcné ceny. Ostatní účastníci byli pak odměněni hezkou známkou z fyziky.

11