M Mateřská škola

Moje tělo

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Tento týden bylo tématem předškoláků: „Moje tělo.“ A stihli jsme toho opravdu hodně. Děti nejprve obkreslily siluetu své kamarádky, poté ji zvýraznily fixem a postupně dolepovaly lidské orgány, o kterých jsme si povídali, kde se na těle nachází a jakou funkci plní. Dále přišly na řadu lidské smysly.

První byl zrak. Děti tvořily oko, kdy do panenky oka namalovaly, co vidí nebo co by si vidět přály. Duhovku polepily kousky barevného papíru a nakonec dolepily řasy.

Dalším smyslem byl hmat. Hmat sídlí v kůži a v rukou je nejcitlivější. Děti tedy otiskly své ruce na papír a sledovaly strukturu kůže.

Následoval sluch. Moc nás bavilo rozeznávat různé zvuky. Co všechno ještě může mít ucho? Třeba hrníček. A tak jsme se dali do kreslení hrníčků.

Posledními smysly byly čich a chuť. Každý dostal v kelímku nejprve vodu s citronem, poté čaj s vyluhovaným zázvorem a nakonec kousek grepu. Zbývalo nám něco sladkého a slaného.

A protože přichází svátek svatého Martina, vyrobili jsme sladké sušenky ve tvaru koníků a podkoviček a dále slané tyčinky se sezamem. Při jejich přípravě se děti naučily píseň „Už Martin na bílém koni.“ Pestrý týden byl zakončen ochutnávkou vlastnoručně připravených dobrot.