D Družina

Družina v září - mladší žáci

Hola, hola, školní družina volá!!!

Září je opět tady, a my se setkáváme v plné síle ve školní družině. Naštěstí bylo více slunečno než deštivo, a díky tomu jsme se mohli pohybovat v okolí naší vesnice a seznamovat prvňáčky s místy, které v družině navštěvujeme. Na Školce jsme vylepšili naše „bunkry“. Maťko, náš malý vynálezce, se postaral o houpačku z lana, na které se holky mohly zhoupnout. Pod vodárnou jsme se skvěle proběhli. Šárinka se po cestě více dívala pod nohy, než před sebe a díky tomu si odtud odnesla dva „janky“. Z lesíku jsme vyskočili k samotné vodárně, odkud jsme se museli rychle rozběhnout ke škole, protože nás zastihl velký déšť. Útočiště nám během velké průtrže bylo poskytnuto v Moravské ústředně, odkud nás paní Moravčíková odvezla ke škole, čímž jí velmi moc děkujeme. Další výlet nás čekal pod Straňanské k vykrývači, kde jsme našli hóóódně bedlí.

Před školou jsme si hráli na dětském hřišti, na hřišti jsme se zdokonalovali ve fotbale a na betonovém hřišti ve skákání přes švihadlo. Jedno krásné odpoledne jsme soutěžili v kresbě pohádkových bytostí – i když oceněni mohli být pouze tři, i ostatní mlsné jazýčky si přišly na své.

Za nepříznivého počasí jsme si ve třídě hráli, zpívali, vyráběli kočičky, četli knížku, která se jmenuje DETEKTIVOVÉ, a také jsme skotačili v hale.