Z Základní škola

Zahájení školního roku - pasování prvňáčků

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Hurá, tak už je to tady!

Už zas?

Určitě uhádnete, komu letěla dnes ráno hlavou která věta. Menší děti se těší do školy na kamarády, tělocvik, přestávky, družinu… Jsem ovšem přesvědčen, že druhá věta proletěla našim starším žákům hlavou jen tak z povinnosti. Někteří z nich obcházeli školu už před začátkem školního roku.

Samotné slavnostní zahájení proběhlo na školním nádvoří. Nervózní prvňáčky přivítali pan ředitel, pan starosta a pan farář. Dokonce přišel i pan král a pasoval „opravdickým mečem“ nejmenší žáčky na prváčky. Ti pak dostali ještě od paní učitelky šerpu prváčka a od obce malý dárek. Starší „ostřílení mazáci“ sledovali nové pedagogické posily a sdělovali si dojmy z prázdnin. Na slavnostní zahájení přijelo i několik desítek individuálně vzdělávaných žáků a jejich rodičů.

K dnešnímu dni má naše škola 740 žáků v základní škole, 46 dětí v mateřské škole a 32 zaměstnanců. 

Foto: Andrej Ševčík

Foto: Jiří Miškar

Zápis do 1. ročníku

Zápis dětí do 1. ročníku pro školní rok 2017/2018 se uskuteční 6. dubna 2017 v době od 8,00 hod. do 14, 00 hod. v ředitelně školy.

Při zápisu na naši školu se věnujeme každému zákonnému zástupci dítěte individuálně.

K zápisu se dostaví zákonný zástupce (může i s dítětem), který požádá o zápis k plnění povinné školní docházky.

Formulář k formální části žádosti o zápis k plnění povinné školní docházky je k dispozici v mateřské škole k předvyplnění; bude také k dispozici přímo v den zápisu u ředitele školy (zájemcům o individuální vzdělávání na vyžádání pošleme mailem). Zákonný zástupce dítěte k zápisu přinese rodný list dítěte a svůj občanský průkaz.

Rozhodnutí o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání bude vydáno při zápisu.


Pro zájemce o individuální vzdělávání

K zápisu se dostaví zákonný zástupce (může i poslat žádost), který podal (poslal) písemně žádost o přijetí k základnímu vzdělávání. Zákonný zástupce dítěte k zápisu přinese (pošle zájemce o individuální vzdělávání) sken rodného listu dítěte a svůj občanský průkaz (pošle sken občanského průkazu). Zákonný zástupce dítěte k zápisu přinese rodný list dítěte a svůj občanský průkaz. Rozhodnutí o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání bude vydáno při zápisu.

PaedDr. L. Zimčík,  ředitel školy


Nejčtenější články

baner zdrava kuchyne

papjerky baner

logo beznapisu skoly

Školy Březová – střední odborná škola, základní škola a mateřská škola, Březová
Březová 102, 687 67 Březová

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   +420 571 896 533 (kancelář)
       +420 777 893 942 (ředitel)
       +420 571 896 553 (ZŠ - II.stupeň)
       +420 572 695 753 (ŠJ)
       +420 571 896 534 (MŠ)

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit