P Projekty

Celorepubliková soutěž školních časopisů

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

Celorepubliková soutěž školních časopisů je postupová soutěž. Je otevřená pro všechny, kteří vydávají časopisy nebo noviny v tištěné nebo elektronické podobě pro své spolužáky, kamarády.  Soutěž je zařazena do oficiálních soutěží Talent centra Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Pro účast v celorepublikové části soutěže je potřeba úspěšně projít krajským kolem. (Náš školní časopis Papjérky získal 1. místo ve Zlínském kraji v kategorii I.a II. stupeň ZŠ a byl oceněn za nejlepší obsah a nejlepší titulku.)

1. prosince 2016 v Brně proběhlo vyhlášení výsledků již desátého ročníku soutěže. Akce probíhala v aule Střední školy polytechnické a organizátoži soutěže měli pro žáky a jejich pedagogický doprovod připraveny workshopy. Z pěti přednášek jsme si vybrali tři:

- Smích, pláč a noviny Mgr. Lenka Waschková Císařová, Ph.D. Katedra mediálních studií a žurnalistiky, Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita

- Komiksy a digitální umění Zuzana Lipowská (redaktorka školního časopisu Ámos)

- Referát Vojtěch Bílek (TEEN Knihovny Jiřího Mahena v Brně)

Po workshopech proběhlo vyhlášení výsledků. Konkurence byla opravdu veliká - celkem 486 soutěžních časopisů, mnohé z velkých škol krajských měst. Papjérky však nezapadly a získaly krásné třetí místo v kategorii webové časopisy. Účast v soutěži byla pro nás velice přínosná hlavně proto, že jsme získali potřebný objektivní pohled, srovnání s jinými, úspěšnějšími časopisy a inspiraci ke změnám, které chceme hned aplikovat.

logo beznapisu skoly

Školy Březová – střední odborná škola, základní škola a mateřská škola, Březová
Březová 102, 687 67 Březová

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   +420 571 896 533 (kancelář)
       +420 777 893 942 (ředitel)
       +420 571 896 553 (ZŠ - II.stupeň)
       +420 572 695 753 (ŠJ)
       +420 571 896 534 (MŠ)

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit